kolekcja PROTECTIVE

Twoje certyfikowane bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo powstała kolekcja PROTECTIVE, chroniąca pracowników przed zagrożeniami występującymi w środowisku pracy. W ofercie firmy Kegel-Błażusiak® znaleźć można odzież elektrostatyczną, trudnopalną, kwasoochronną, o dobrej widzialności, ciepłochronną, czy chroniącą przed deszczem.

Poziom ochrony oraz zestaw norm jakie spełnia odzież zawsze dostosowywana jest do ilości występujących zagrożeń, aby zapewnić pracownikowi najwyższą ochronę i zniwelować ryzyko. Odzież firmy Kegel-Błażusiak® poddawana jest regularnej ocenie przez niezależne instytuty, które zapewniają zgodność wyrobu z wymogami zawartymi w przyjętych normach.

Odzież ochronna firmy Kegel-Błażusiak® poddawana jest regularnej ocenie przez niezależne instytuty badawcze, które zapewniają zgodność wyrobu z wymogami zawartymi w przyjętych normach

PROTECTIVE

Wybierz ubranie, które zapewni odpowiednie bezpieczeństwo

Odzież produkowana jest z tkanin impregnowanych. Wyrób gwarantuje ochronę nawet do 50 cykli prania. Dzięki stosowaniu odpowiedniej procedury i środków chemicznych dla odnawiania impregancji podczas procesu konserwacji.

Normy


objaśnienie norm, które spełnia odzież ochronna z kolekcji PROTECTIVE

EN 1149-5

Odzież ochronna – właściwości elektrostatyczne.
Przeznaczenie: Odzież ochronna rozpraszająca ładunek elektrostatyczny, jako element jednolitego systemu uziemień w celu zapobiegania wyładowaniom zapalającym.

Dla kogo?
Stanowiska pracujące w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, czyli w miejscach, w których występuje lub może wystąpić atmosfera wybuchowa (mieszanina palnych gazów, par, mgieł lub pyłów z powietrzem, której może nastąpić gwałtowne spalanie po zainicjowaniu zapłonu)

EN ISO 11612

Odzież do ochrony przed czynnikami gorącymi i płomieniem.
Klasyfikacja: A1, A2, B, C, D, E, F
Przeznaczenie: Ochrona przed czynnikami gorącymi i płomieniem.

Dla kogo?
Wszystkie osoby, które pracują w środowisku generującym zagrożenia związane z płomieniem, czynnikami gorącymi i rozpryskami stopionego metalu, na przykład pracownicy: odlewni, rafinerii, platform wiertniczych, drogowi i kolejowi, ciepłowni, elektrowni itp.

EN ISO 20471

Odzież o intensywnej widzialności (EN 471)

Przeznaczenie: Odzież zapewniająca widoczność użytkownika dla operatorów pojazdów lub innych urządzeń mechanicznych, w każdych warunkach oświetlenia, zarówno w świetle dziennym, jak i w ciemności przy oświetleniu przez reflektory pojazdu.

Dla kogo?
Osób, których praca wymaga wizualnej sygnalizacji ich obecności, na przykład pracowników drogowych, centrów logistycznych, magazynów, lotnisk, przewoźników, w każdej gałęzi przemysłu gdzie widoczność pracującego jest kluczowa dla jego bezpieczeństwa.

EN 13034

Wymagania dotyczące odzieży zapewniającej ograniczoną skuteczność ochrony przed ciekłymi chemikaliami (Typ 6 i Typ PB [6])

Przeznaczenie: Odzież chroniąca przed chemikaliami o ograniczonej skuteczności, przeznaczona do stosowania w sytuacjach potencjalnego narażenia na drobno rozpyloną ciecz, ciekłe aerozole lub rozbryzgi o niewielkim ciśnieniu i objętości, przed którymi nie jest wymagana całkowita bariera na przenikanie cieczy.

Dla kogo?
Dla osób potencjalnie narażanych na małe ilości rozpylonej cieczy i przypadkowe, niewielkie ochlapanie cieczą, na przykład pracowników: zakładów chemicznych, laboratoriów, rafinerii, garbarni itp.

EN ISO 11611

Odzież ochronna dla spawaczy i pracowników w zawodach pokrewnych
Klasyfikacja: A1, A2, Klasa 1, Klasa 2
Przeznaczenie: Ten typ odzieży ochronnej jest przeznaczony do ochrony użytkownika przed rozpryskami małych kropli stopionego metalu, krótkotrwałym kontaktem z płomieniem, promieniowaniem cieplnym. Minimalizuje możliwość porażenia prądem elektrycznym przy przypadkowym, krótkotrwałym kontakcie z przewodami elektrycznymi pod napięciem do 100 V.

Dla kogo?
Osoby spawające oraz ci których praca naraża ich na podobny typ i poziom ryzyka. Dobierając odzież dla spawaczy, należy zwrócić uwagę na technikę spawania oraz warunki otoczenia.

Siedziba firmy

Address, Adresse

ul. Składowa 26
34-400 Nowy Targ Polska

Sekretariat

Contact · Kontakt

Phone: +48 18 26 48 030
Fax: +48 18 26 48 821
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odzież i obuwie

clothing and footwear · Berufskleidung und Arbeitsschuhen

Phone: +48 18 26 48 930
Fax: +48 18 26 65 023
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kegel24.pl

Pokrowce samochodowe

Car Covers · Abdeckungen

Phone: +48 12 26 70 200
Fax: +48 12 26 61 360
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pokrowce.com.pl