1979

powstanie firmy Kegel-Błażusiak

Od małego zakładu krawieckiego do profesjonalnej fabryki (4 zakłady produkcyjne).

1987

rozpoczęcie współpracy z rynkiem niemieckim

Kooperacja z uznanymi europejskimi markami (Deutsches Rotes Kreuz, Deutsche Post, Teamdress, Rofa, THW, Bundeswehr). Wyroby firmy znalazły uznanie w oczach klientów, dla których przede wszystkim liczy się jakość oraz doświadczenie w użytkowaniu ubioru.
.

1988

Uruchomienie zakładu produkcyjnego w Ochotnicy

20 km od centrali firmy powstaje zakład wyposażony w jedną z pierwszych instalacji sytemu podwieszanego oraz zautomatyzowanego systemu zarządzania i kontroli produkcji GERBER.

1990

Druga fabryka w Nowym Targu

Biurowa centrala firmy w Nowym Targu zostaje rozbudowana o część produkcyjną i zostaje uruchomiona druga fabryka.

W tym samym roku rozpoczyna się produkcja pokrowców samochodowych.

1991

Rozpoczęcie sprzedaży odzieży w Polsce

Selekcja dostawców surowców i rozpoczęcie współpracy z grupą uznanych marek zapewniającą najwyższą jakość produktów (Klopman, YKK, Coats, 3M, a także TenCate, Lauffenmuhle, Amann, Carrington, Prym). Wysoka jakość wykonania i precyzja produkcji miała także poparcie w najwyższej jakości surowców.

1995

Początek współpracy z firmami rentalowymi - wynajmu odzieży

Wspólna praca pozwala na pojawienie się i użytkowanie odzieży Kegel-Błażusiak przez pracowników obsługiwanych w inny sposób niż zakupy detaliczne dokonywane przez właścicieli czy samych pracowników. Najważniejsze, że produkty sprostały bardzo wysokim wymaganiom stawionym odzieży przez przemysłowe pranie i suszenie w bardzo wysokich temperaturach.

2006

ROZWÓJ FIRMY, KLIENCI I ZAMÓWIENIA

Potrzebne dodatkowe moce produkcyjne zostają zapewnione przez otwarcie trzeciej fabryki w Jabłonce, na małopolskiej Orawie. Jabłonka, podobnie jak Ochotnica, oddalona jest o około 20 km od centrali, jednak w przeciwnym do Ochotnicy kierunku. Takie rozrzucenie zakładów produkcyjnych jest celowe ze względów bezpieczeństwa (np. w wypadku problemów w dostawach prądu). Jednocześnie odległość od centrali jest na tyle bliska, że nie przysparza problemów logistycznych.

2007

Rusza produkcja obuwia roboczego

Oferta firmy w dziedzinie ubioru do pracy zostaje wzbogacona o linię obuwia roboczego. Na początku kolekcja składa się z 4 modeli, aktualnie w stałej ofercie jest ich ponad 30.

2013

Rękawice w ofercie

Oferta wzbogaca się o linię rękawic roboczych.

2016

Rozbudowa fabryki w Nowym Targu

Budowa nowej hali magazynowej. Linia produkcyjna zostaje wyposażona w trzecią automatyczną linię rozkroju.

2016

Marka 111

Największe polskie targi branżowe stają się sceną prezentacji nowej marki odzieży roboczej firmy Kegel-Błażusiak. Marka 111 to odzież robocza z własnym charakterem. Nowoczesny design, nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, surowce z najwyższej półki światowej. Wszystko poparte wieloletnim doświadczeniem i nienaganną jakością firmy Kegel-Błażusiak. „Jakość premium w dziedzinie odzieży roboczej” zostaje sloganem 111 WORKWEAR ENGINNERING.

2016

Fabryka numer 4

Uruchomienie kolejnej, 4 już fabryki w miejscowości Limanowa. Ta doskonała lokalizacja wpisuje się filozofię rozproszenia produkcji.

2018

Budowa magazynu centralnego

Rozpoczęcie budowy magazynu centralnego o powierzchni 10.000 m2, zlokalizowanego w węźle komunikacyjnym przy autostradzie A4 w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Rozpoczęcie funkcjonowania w IV kwartale 2019.

Siedziba firmy

Address, Adresse

ul. Składowa 26
34-400 Nowy Targ Polska

Sekretariat

Contact · Kontakt

Phone: +48 18 26 48 030
Fax: +48 18 26 48 821
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odzież i obuwie

clothing and footwear · Berufskleidung und Arbeitsschuhen

Phone: +48 18 26 48 930
Fax: +48 18 26 65 023
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kegel24.pl

Pokrowce samochodowe

Car Covers · Abdeckungen

Phone: +48 12 26 70 200
Fax: +48 12 26 61 360
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pokrowce.com.pl